EĞİTİM SÜRECİ

Hiçbir şirket, çalışanları gelişemezse gelişemez.

KMS’nin amacı sürekli gelişen ve öğrenen bir organizasyon olmaktır.

KMS; mağazacılık grubu ve merkez kadroları için belirlemiş olduğu yıllık eğitim planına göre, gerek kendi bünyesinde gerçekleştirdiği, gerekse lider eğitim danışmanlık firmalarından aldığı eğitimler ile çalışanlarının eğitim ihtiyaçlarını karşılamaktadır. KMS’nin çalışanlarına sunduğu eğitim olanakları aşağıdaki başlıklar halinde gruplandırılmıştır:

Oryantasyon Eğitimi :

KMS, işe yeni başlayan çalışanlarına oryantasyon eğitimleri vermektedir. Mağaza çalışanlarımız her pozisyona uygun hazırlanmış olan oryantasyon eğitim programını takip ederek mağazalarımızda iş başı eğitimi almaktadırlar. Merkez çalışanlarımız ise tüm departmanlarımızda oryantasyon eğitimine alınmaktadırlar.

Şirket İçi Eğitimler :

KMS çalışanları için düzenli olarak Ürün Bilgisi Eğitimi, mesleki gelişim eğitimleri vb. eğitimler organize etmektedir.

Dış Kaynaklı Eğitimler :

KMS, çalışanlarının eğitim ihtiyaçlarına göre lider eğitim ve danışmanlık firmalarından eğitim hizmeti almaktadır.

Yetiştirme Programları :

Her pozisyona uygun olarak hazırlanmış olan eğitim programları ile adaylarını sınıf ve iş başı eğitimlerine almaktadır. Eğitimlerin tamamlanması ile birlikte adaylarını değerlendirmeleri yapılarak ilgili pozisyona terfi etmelerini sağlamaktadır. Bu program ile KMS kültürünü benimseyen, KMS’yi kariyerinin bir parçası olarak gören ve sektöre katkı sağlayan yöneticiler yetiştirilmektedir.