KURUMSAL

Kılıçoğlu Makina, 1992 yılında, Kılıçoğlu Torna adıyla kurulmuş, 1994 yılında ise bugünkü ticari unvanını almıştır. Bugün gelinen noktada, toplam 2.500 m² kapalı alanda, en güncel teknolojileri kullanarak, tekstil sektörü başta olmak üzere; deri, ayakkabı, çanta, ambalaj, kırtasiye vb. sektörlerde kullanılan her türlü metal aksesuarı otomatik olarak çakan makineleri tasarlayıp standartlara uygun şekilde üretmekte ve satış sonrası servis desteği vermektedir. Kılıçoğlu Makina, kuruluş tarihinden bu yana yenilikçi anlayışı ile üründe ve hizmette kaliteyi daima ön planda tutmuş, bugün de, bu prensiplerinden ödün vermeksizin çalışmalarını sürdürmektedir. Çakma sayısı, gövde yapısı, sağlamlık, kolay kullanılabilir olması, performansı ve uygun fiyat ve ödeme koşulları gibi üstün özellikler makinelerimizi piyasada en çok tercih edilen makineler durumuna getirmiştir. Aksesuar çakma makineleri alanında yurt içinde büyük bir paya sahip olan Kılıçoğlu Makina, son dönemde yurt dışı satışlarına da ağırlık vermiştir. Kılıçoğlu Makina; tekstil, deri, ayakkabı, çanta, şemsiye vb. sektörlerde çakma ve perçinleme işlemi olan her türlü aksesuarın otomatik olarak çakılması konusunda özel makine tasarımları yapma yeteneğine sahiptir. Kılıçoğlu Makina’nın ürünleri CE standartlarına ve ISO 9001: 2008 Kalite Yönetim Sistemi standartları uygun olarak tamamen kendi üretimlerimiz olduğu için bakım, tamir ve onarımda uzmanlaşma ile doğru, hızlı ve uygun fiyatla müdahale imkânı sunmaktayız. Tüketici haklarının korunması gerçeği ile hareket eden firmamız, ürettiği tüm ürünlerin kalitesini en üst seviyeye taşıyabilmek için sürekli kendini yenileyen ve geliştiren bir kalite anlayışına sahiptir. Kılıçoğlu Makina, faaliyetlerini yürütürken çevre ve toplum sağlığının korunmasına büyük önem vermekte ve bunun gereklerini ulusal ve uluslararası standartlara göre yerine getirmektedir. Şirketimiz, kalite yönetim sistemini zamanın şartlarına ve teknolojik gelişmelere uygun olarak sürekli geliştirmektedir.

HAKKIMIZDA

Kılıçoğlu Makina, 1992 yılında, Kılıçoğlu Torna adıyla kurulmuş, 1994 yılında ise bugünkü ticari unvanını almıştır. Bugün gelinen noktada, toplam 2.500 m² kapalı alanda, en güncel teknolojileri kullanarak, tekstil sektörü başta olmak üzere; deri, ayakkabı, çanta, ambalaj, kırtasiye vb. sektörlerde kullanılan her türlü metal aksesuarı otomatik olarak çakan makineleri tasarlayıp standartlara uygun şekilde üretmekte ve satış sonrası servis desteği vermektedir.

Kılıçoğlu Makina, kuruluş tarihinden bu yana yenilikçi anlayışı ile üründe ve hizmette kaliteyi daima ön planda tutmuş, bugün de, bu prensiplerinden ödün vermeksizin çalışmalarını sürdürmektedir. Çakma sayısı, gövde yapısı, sağlamlık, kolay kullanılabilir olması, performansı ve uygun fiyat ve ödeme koşulları gibi üstün özellikler makinelerimizi piyasada en çok tercih edilen makineler durumuna getirmiştir. 

Aksesuar çakma makineleri alanında yurt içinde büyük bir paya sahip olan Kılıçoğlu Makina, son dönemde yurt dışı satışlarına da ağırlık vermiştir. 

Kılıçoğlu Makina; tekstil, deri, ayakkabı, çanta, şemsiye vb. sektörlerde çakma ve perçinleme işlemi olan her türlü aksesuarın otomatik olarak çakılması konusunda özel makine tasarımları yapma yeteneğine sahiptir. 

Kılıçoğlu Makina’nın ürünleri CE standartlarına ve ISO 9001: 2008 Kalite Yönetim Sistemi standartları uygun olarak tamamen kendi üretimlerimiz olduğu için bakım, tamir ve onarımda uzmanlaşma ile doğru, hızlı ve uygun fiyatla müdahale imkânı sunmaktayız. Tüketici haklarının korunması gerçeği ile hareket eden firmamız, ürettiği tüm ürünlerin kalitesini en üst seviyeye taşıyabilmek için sürekli kendini yenileyen ve geliştiren bir kalite anlayışına sahiptir. 

Kılıçoğlu Makina, faaliyetlerini yürütürken çevre ve toplum sağlığının korunmasına büyük önem vermekte ve bunun gereklerini ulusal ve uluslararası standartlara göre yerine getirmektedir. Şirketimiz, kalite yönetim sistemini zamanın şartlarına ve teknolojik gelişmelere uygun olarak sürekli geliştirmektedir.

MİSYON & VİZYON

Şirketlerimizin piyasada edinmiş olduğu güvenilir ve istikrarlı yapısından ödün vermeden, müşterilerimizin ihtiyaç ve beklentilerini karşılayacak şekilde sürekli gelişen ürün ve hizmetlerini, kalitesinden, güvenilirliğinden ve prensiplerinden ödün vermeden yurtiçi ve yurt dışında geniş kitlelere sunmaktır.

KMS Grup’a göre başarı, kalite prensiplerinden ödün vermeden yürütülen sürekli ve sistemli çalışmadır. Ülkemizde ve dünyada tekstil aksesuarları ve bunları çakan makinelerin üretimi konusunda öncü bir kurum yapısına kavuşarak, bilgi, birikim ve gelişme azmimizi tüm dünya insanlarının faydası için kullanmaktadır.

PERFORMANS YÖNETİMİ

KMS’de yapılan çalışmalar sonucunda kendisi için en uygun yöntem olarak “360 derece performans değerlendirme sistemi” uygulamasını belirlemiş,alt yapı çalışmalarını bu doğrultuda yönlendirmiştir. 360 derece performans değerlendirme sistemi, bir çalışanın davranışları ve bu davranışların etkileri hakkında o çalışanın üstlerinden, çalışma arkadaşlarından, parçası olduğu proje takımlarının diğer üyelerinden, müşterilerden ve tedarikçilerden bilgi toplandığı bir sistemdir. Çalışanın performansının her türlü değerlendirici tarafından incelenmesi 360 derece performans değerlendirme sistemlerinin diğerlerine göre daha etkili sistemlerdir.

SEÇME VE YERLEŞTİRME SÜRECİ

İşe alım sürecimiz, bünyemizde yeni bir pozisyon ihtiyacının oluşması ya da mevcut pozisyonlar için ilave kadro talebi ile başlamaktadır.

İhtiyaçlarımız doğrultusunda vermiş olduğumuz ilanlara gelen başvurular ya da bize direkt ulaşan özgeçmişler, ilgili pozisyonun gereklilikleri ile karşılaştırılmaktadır.

Özgeçmişler ilk olarak İnsan Kaynakları Departmanı tarafından özenli ve titiz bir şekilde incelenmekte, pozisyon ile uyumlu olanlar için ön görüşme yapılmakta, bu aşamada çeşitli değerlendirme araçları kullanılmaktadır. Olumlu adaylar mesleki ve teknik bilgi düzeyinin gözlemlenmesi için bölüm yöneticisi ile bir araya getirilmektedir.

Temel amacımız, adayların güçlü ve gelişime açık yönlerinin tarafsız bir şekilde saptanmasıdır. Değerlendirme sürecinin en önemli özelliği adayların performanslarını, oluşturulan iş benzeri ortamlarda gözlemleme olanağı sağlamasıdır.

Değerlendirmeler sonucunda, işe alım süreci en uygun adaya iş teklifi yapılması ile sonuçlanmaktadır. İş teklifi yapılmayan adaylara değerlendirilme durumları ile ilgili bilgi verilmektedir.

EĞİTİM SÜRECİ

Hiçbir şirket, çalışanları gelişemezse gelişemez.

KMS’nin amacı sürekli gelişen ve öğrenen bir organizasyon olmaktır.

KMS; mağazacılık grubu ve merkez kadroları için belirlemiş olduğu yıllık eğitim planına göre, gerek kendi bünyesinde gerçekleştirdiği, gerekse lider eğitim danışmanlık firmalarından aldığı eğitimler ile çalışanlarının eğitim ihtiyaçlarını karşılamaktadır. KMS’nin çalışanlarına sunduğu eğitim olanakları aşağıdaki başlıklar halinde gruplandırılmıştır:

Oryantasyon Eğitimi :

KMS, işe yeni başlayan çalışanlarına oryantasyon eğitimleri vermektedir. Mağaza çalışanlarımız her pozisyona uygun hazırlanmış olan oryantasyon eğitim programını takip ederek mağazalarımızda iş başı eğitimi almaktadırlar. Merkez çalışanlarımız ise tüm departmanlarımızda oryantasyon eğitimine alınmaktadırlar.

Şirket İçi Eğitimler :

KMS çalışanları için düzenli olarak Ürün Bilgisi Eğitimi, mesleki gelişim eğitimleri vb. eğitimler organize etmektedir.

Dış Kaynaklı Eğitimler :

KMS, çalışanlarının eğitim ihtiyaçlarına göre lider eğitim ve danışmanlık firmalarından eğitim hizmeti almaktadır.

Yetiştirme Programları :

Her pozisyona uygun olarak hazırlanmış olan eğitim programları ile adaylarını sınıf ve iş başı eğitimlerine almaktadır. Eğitimlerin tamamlanması ile birlikte adaylarını değerlendirmeleri yapılarak ilgili pozisyona terfi etmelerini sağlamaktadır. Bu program ile KMS kültürünü benimseyen, KMS’yi kariyerinin bir parçası olarak gören ve sektöre katkı sağlayan yöneticiler yetiştirilmektedir.

İNSAN KAYNAKLARI POLİTİKASI

KMS`nin başarısının arkasında insan Kaynaklarına verilen değer yatmaktadır. KMS, insan gücüne yapacağı yatırımın, dünya markası olma yolunda ilerleyen KMS`yi oluşturmada en büyük paya sahip olduğunun bilincindedir. Çalışkan, yardımlaşan, gelişime ve değişime açık personelin azmi, başarısı ve üretkenliği enerji kaynağımızdır. KMS personeli stratejileri paylaşır ve işinin lideridir. İnsan kaynaklarına verdiği değer KMS`yi metal aksesuar sektöründe söz sahibi yapmıştır. Amacımız bir dünya markası olma yolunda hızla ilerlerken, çalışmalarımıza eğitim ve teknoloji desteği sağlayarak, içindeki enerji ve yeteneği ortaya çıkarmaktır . KMS, kariyerinde gelişmeyi, uluslararası bir kimlik edinmeyi hedefleyen yetenekli ve üretici personeliyle daha büyük hedeflere ulaşacaktır.